Ben jij bezig met IT-inkoop en -contractering? En twijfel je dan ook weleens of je het proces en de onderwerpen wel goed overziet en de juiste afspraken maakt? Dan is deze cursus waarschijnlijk iets voor jou. In 3 bijeenkomsten word je meegenomen in zowel generieke onderwerpen als het juridisch kader van contractering van IT in een zorgcontext.
Waar en wanneer?
De 3 bijeenkomsten vinden plaats bij ActiZ in Utrecht. Op de volgende donderdagen:
12 mei 14.00-16.00 uur
2 juni 14.00-16.00 uur
16 juni 14.00-16.00 uur
Doelgroep?
(Project)managers IT en Inkoop, of vergelijkbaar bezig met het inkoop- en contracteringsproces van IT.
Kosten?
Aan deze cursus zijn geen kosten verbonden. We gaan er echter wel vanuit dat je aanwezig bent wanneer je je inschrijft. Bij afmelding binnen 3 dagen voor de bijeenkomst of no-show brengen wij een bedrag van 100,- euro in rekening.
Inhoud
Dag 1
Hoe verloopt de IT-contractering in de zorg? Gedurende deze dag wordt niet alleen aandacht besteed aan stappen in het proces van IT-contractering, maar tevens aan het voor de zorg relevante normenkader.
Het proces van IT-contractering:
Selectie IT-leveranciers
Toepasselijke (algemene) voorwaarden/contracten
Branchestandaarden
Van selectie tot contractmanagement
Hoofdcontractant/onderaannemers
Contractdocumentatie/Letter of Intent
Escalatie/disputen
Juridisch kader IT-contractering voor zorginstellingen (korte introductie):
Digitale zorg en toepasselijk gezondheidsrecht
Wkkgz: goede zorg
Wgbo: relatie zorgverlener/cliënt/instelling
Verwerking gezondheidsgegevens
NEN-normen
Samenloop gezondheidsrecht en gegevensbeschermingsrecht en relevantie voor IT-contractering
Medische hulpmiddelen
IGJ Toetsingskader ‘Inzet van e-health door zorgaanbieders’
ACM vendor Lock-In
Dag 2
Wat zijn (generieke) onderwerpen die in ieder IT-contracteringsproces een rol spelen? Deze dag besteedt aandacht aan een aantal onderwerpen die speciale aandacht behoeven.
IT-contractering (generieke onderwerpen):
Scope
Pricing
Specificaties
Acceptatieprocedure
Service levels (beschikbaarheid)
Bonus/malus
Garanties
Continuïteit
Audits
Aansprakelijkheid
Dag 3
Tijdens deze laatste dag zullen zorgspecifieke onderwerpen worden behandeld waar bij de IT-contactering rekening mee moet worden gehouden.
Verdieping juridisch kader IT-contractering voor zorginstellingen (dag 1)
Generieke onderwerpen IT-contractering in een zorgcontext:
Scope en specificaties
Beschikbaarheid
Continuïteit
Audits
Aansprakelijkheid
persoonsgegevens
Medische hulpmiddelen
IGJ Toetsingskader ‘Inzet van e-health door zorgaanbieders’:
Goed bestuur en verantwoord innoveren
Patiëntparticipatie
Samenwerken in het netwerk
Docenten
De cursus wordt verzorgd door Tom de Wit en Marijn Rooke, beide advocaat bij Louwers IP|Technology Advocaten.